اهمیت ویتامین در پرورش مرغ

اگر میخواهید یک تجارت سالم و سودآور راه اندازی کنید، باید پرورش طیور را انتخاب کنید. در بین طیور، مرغ در کشور ما پرطرفدارترین است. مرغ با ویژگی هایی که دارد به یکی از اصلی ترین موادغذایی سفره های ما ایرانی ها تبدیل شده است. مصرف زیاد مرغ باعث شده افراد زیادی به پرورش مرغ روی بیاورند. اما همانطور که می دانید قبل از شروع یک کسب و کار باید اطلاعات لازم را جمع آوری کنید و با آگاهی زیاد کار خود را شروع کنید.

دراین مقاله قصد داریم در مورد یکی از مهم ترین موارد در پرورش مرغ یعنی تامین ویتامین های مورد نیاز مرغ ها با شما صحبت کنیم. تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

اهمیت ویتامین ها در پرورش مرغ


برای تخم گذاری و رشد مناسب مرغ ها قوانین مختلفی باید رعایت شود. مهمترین چیز برای رشد مرغ ها تامین ویتامین های مورد نیاز بدن مرغ است. ویتامین ها از جمله مواردی هستند که مستقیماً به سرعت تخم گذاری و رشد مرغ ها چه از نوع گوشتی وچه تخمگذار کمک می کنند.
سود شما به عنوان یک پرورش دهنده به تخمگذاری مرغ ها و وزن آنها بستگی دارد. برای کسب سود بیشتر در پرورش مرغ تخمگذار و یا پرورش مرغ های گوشتی باید نکات لازم مربوط به رشد را بدانید. اگر نتوانید به مرغ های خود ویتامین های مورد نیاز شان را بدهید، شاهد تولید ضعیف تخم مرغ و رشد نامناسب جوجه های خود خواهید بود.

اهمیت ویتامین در پرورش مرغ


سه ویتامین لازم برای مرغ ها


اکنون که از نقش واهمیت ویتامین ها در پرورش مرغ آگاه شدید، قصد داریم 3 ویتامین از مهم ترین ویتامین های مورد نیاز مرغ ها را به شما معرفی کنیم تا با رساندن آنها به بدن مرغ ها کسب و کار پردرآمدتری داشته باشید. این از اهمیت ویتامین در پرورش مرغ حکایت دارد.


ویتامین B

ویتامین B یکی از انواع ویتامین های ضروری برای مرغ ها است که نقش عمده ای در رشد این پرنده دارد. کمبود ویتامین B می تواند آسیب های مختلفی از جمله بی کیفیتی تخم مرغ تولید شده، مشکلات ماهیچه ای جوجه ها و مشکلات پوستی در آنها را به همراه داشته باشد. تامین ویتامین های گروه B از جمله ویتامین های B1، B2 و B6 می تواند گله های مرغ را ازبروز این مشکلات نجات دهد.شما باید با استفاده از مواد غذایی مناسب این ویتامین بسیار مهم وحیاتی را برای گله مرغ های خود تامین کنید تا دچار مشکلات بدنی نشوند.

ویتامین A

ویتامین A یکی از ویتامین های موردنیاز برای مرغ است که تهیه کردن یا نکردن آن نقش بسیار مهمی در افزایش و کاهش میزان فروش شما دارد. فروش تخم مرغ یکی از زمینه های مهمی است که مرغداران می توانند از آن سود ببرندکه تامین ویتامین A باعث افزایش اندازه تخم مرغ و همچنین بالارفتن کیفیت زرده تخم مرغ می شود. اگر این نکته مهم در مرغداری را نادیده بگیرید،از فروش تخم مرغ سودی نخواهید داشت. قبل از شروع پرورش جوجه، باید تامین ویتامین A را در اولویت قرار دهید، زیرا کمبود ویتامین A در جوجه ها می تواند به کسب و کار شما آسیب برساند.

ویتامین E

یکی دیگر از بخش هایی که در پرورش مرغ می تواند برای شما به عنوان یک پرورش دهنده سودآور باشد، کسب درآمد از طریق جوجه کشی مرغ است. اکثر افرادی که کسب وکارپرورش مرغ را انتخاب می کنند سعی می کنند با طی یک جوجه کشی ایده آل به سوددهی برسند.
اما مهمترین اصل درجوجه کشی مرغ چیست؟ اول از همه باید بدانید که از تخم های نطفه دار برای جوجه کشی استفاده می شود. ویتامین E تأثیر قابل توجهی در بارورشدن تخم ها دارد. کمبود این ویتامین در بدن مرغ مانع از تشکیل نطفه می شود. ویتامین E مورد نیاز جوجه ها برای باروری باید تامین شود.

سخن پایانی
در این مقاله در سعی کردیم در مورد اهمیت ویتامین های مورد نیاز برای مرغ با شما صحبت کنیم. همچنین برخی از ویتامین های مهمی که جوجه ها به آنها نیاز دارند را شناختید ودانستید که وجود یا عدم وجود هر یک از آنها می تواند دردرآمد شما تاثیرگذارباشد.
امیدواریم که این مقاله برای شما سودمند واقع شده باشد وبتوانید از آن درکسب وکار خود استفاده کنید وکسب وکار خود را رونق بخشید.

اولین دیدگاه را بنویسید

6 − 4 =