تجهیزات تمام اتوماتیک مرغداری

تجهیزات تمام اتوماتیک مرغداری شامل قفس های تمام اتوماتیک، دانخوری و آبخوری اتوماتیک، سیستم هوشمند، ترموستات دیجیتالی تدبیر دما و … می باشد. در مرغداری های تمام اتوماتیک استفاده از نیروهای انسانی کم بوده و بیشتر کارها به صورت اتوماتیک وار انجام می شود.

امروزه این صنعت مورد توجه قرار گرفته است و افراد تمایل دارند تا در زمینه ی پرورش مرغ (گوشتی و تخمگذار) فعالیت کنند. این کسب و کار پر سود و کم هزینه بوده اما در مقابل نیاز به دانش و مهارت خاصی دارد. در غیر این صورت تلفات بالا رفته و سوددهی تبدیل به ضرر خواهد شد. بنابراین با داشتن سرمایه لازم و همچنین دانش و مهارت کافی، پرورش مرغ می تواند سود آفرین باشد.

توضیحاتی در مورد تجهیزات تمام اتوماتیک مرغداری(قفس)

یکی از مهمترین تجهیزات تمام اتوماتیک مرغداری قفس های تمام اتوماتیک است. این قفس ها کار پرورش مرغ را بسیار آسان می کند. جنس این قفس ها گالوانیزه و ضد زنگ بوده که می توان به راحتی آنها را نظافت کرد. سایز و تعداد طبقات آن بسته به فضای پرورش قابل تغییر است و هر چقدر فضا بیشتر باشد به طبع، هم از (طبقات بیشتر و هم از سایزهای بزرگ تر) می توان بهره مند شد.

تجهیزات تمام اتوماتیک مرغداری

قفس به عنوان تجهیزات تمام اتوماتیک مرغداری این امکان را به پرورش دهنده می دهد تا بدون وجود نیروی انسانی اضافی اعمالی مانند :

  • توزیع دان
  • آبرسانی
  • جمع آوری کود
  • جمع آوری تخم مرغ ها به صورت کاملا مکانیزه صورت گیرد. با وجود چنین قفس هایی بهره برداری 3 برابر خواهد شد. زیرا در یک سالن، با استفاده از این نوع قفس ها می توان تعداد خیلی بیشتری از طیور را پرورش داد. لذا هزینه های نگهداری کاهش پیدا کرده و در نهایت قیمت تمام شده برای فروش نیز کمتر خواهد شد. کارکرد این قفس ها بسیار راحت و آسان است و نیاز به مهارت خاصی ندارد. عمرشان نیز طولانی بوده و در کوتاه مدت دچار آسیب و خرابی نمی شوند.

تجهیزات تمام اتوماتیک مرغداری کار را جهت پرورش بسیار سهل کرده است. قفس در پرورش مرغ این امکان را می دهد که با توجه به فضای مرغداری، نصب 12 طبقه (2 قفس 6 طبقه) فراهم شود. با این کار هم راندمان کار بالا می رود و هم تعداد خیلی زیادی مرغ به دامنه ی پرورش اضافه می شود.

تجهیزات تمام اتوماتیک مرغداری (دانخوری و آبخوری، نوار کودکش)

از دیگر تجهیزات تمام اتوماتیک مرغداری می توان به دانخوری و آبخوری اشاره کرد. دانخوری از جنس ورق گرم گالوانیزه است که ضد زنگ می باشد. وجود دانخوری های اتوماتیک سبب تغذیه یکسان بین مرغ ها می شود، امری که در روش سنتی به رقابت تغذیه ای منجر می شود. آبخوری نیز از سیستم نیپل برخوردار است که از هدر رفتن آب جلوگیری می کند. جنس بدنه آبخوری از پلاستیک و جنس پستانک آن از استنلس استیل است.

تجهیزات اتوماتیک مرغداری شامل نوار کود کش نیز می شود. این نوار به جمع آوری کود ها کمک می کند. جنس این نوار از پلی پروپیلن pp است که ضخامتی معادل 1 میلیمتر دارد. برای راحتی کار و جلوگیری از تخریب نوار از غلطک های شیارداری در دو طرف قفس استفاده شده است. این امر حرکت نوار را آسان نموده و اصطحلاک را کم می کند. از یک موتور الکتروموتور در هر طبقه جهت به حرکت در آوردن نوار استفاده شده است. این موتور بسیار پرتوان و قوی است.

تجهیزات اتوماتیک مرغداری(قفس)

توزیع آب و دان در مرغداری اتوماتیک

تجهیزات تمام اتوماتیک مرغداری سبب تغذیه اتوماتیک مرغ ها نیز می شود. آبخوری درست در وسط سلول های قفس قرار گرفته است تا همه ی مرغ ها به راحتی بتوانند از آن استفاده کنند. معمولا هر سلول 3 نیپل 180 درجه جهت رساندن آب به مرغ ها دارد.

توزیع دان نیز به صورت یکنواخت انجام می شود و بدین ترتیب تمامی مرغ ها تغذیه ای یکسان خواهند داشت. زمان توزیع دانه توسط تایمر تنظیم می شود لذا از هدر رفتن دان نیز جلوگیری می شود.

جمع بندی

تجهیزات تمام اتوماتیک مرغداری شامل قفس که جزو مهمترین تجهیزات است، می شود. قفس مجهز به دانخوری و آبخوری، نوار کودکش و نوار جمع آوری اتوماتیک تخم مرغ ها می باشد. این قفس ها در سایز ها و طبقات مختلف عرضه می شود که متناسب با فضای پرورش قابل سفارش است.

اولین دیدگاه را بنویسید

2 + 2 =