تکنیک های افزایش وزن مرغ گوشتی

امروز در مورد یکی از سودآورترین کسب و کارهایی که در کشور ما به سرعت در حال توسعه است با شما صحبت خواهیم کرد. اگر قصد راه اندازی یک کسب و کار را دارید، ابتدا باید روی متقاضیان خود تمرکز کنید. پرورش مرغ گوشتی باتوجه به بازارمناسبی که دارد می تواند یکی از سودآورترین کسب وکارها باشد. مصرف گوشت مرغ در کشور ما بسیار زیاد است. بنابراین پرورش مرغ های گوشتی جزویکی ازکسب وکارهای سودآور محسوب می شود. اما همانطور که می دانید قبل از شروع کار باید اطلاعات لازم را کسب کنید. در این مقاله شما را با تکنیک های افزایش وزن مرغ گوشتی آشنا می کنیم.
با مطالعه این مقاله و اجرای استراتژی های ذکر شده در آن می توانید حداکثر سود را از کسب و کار خود ببرید. پس تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.


دلیل انتخاب پرورش مرغ گوشتی چیست؟

گوشت مرغ یکی از رایج ترین غذاها در سبد غذایی ایران است. مردم کشور ما به مصرف گوشت مرغ اعتمادکافی دارند. این ماده غذایی حاوی انواع ویتامین های B1، B2 و B16 است که می تواند موجب ترمیم بافت و ساخت توده عضلانی شود. مصرف گوشت مرغ در بین خانواده های ایرانی رایج است. این امرمی تواند دلیل قانع کننده ای برای شروع پرورش مرغ گوشتی باشد. چرا که با پرورش مرغ گوشتی شما همواره تقاضا کننده برای فروش محصول خود را خواهید داشت.

اما حال که دلایل پرورش این پرنده در بین طیور مختلف را می دانید، برای کسب سود بیشتر باید اطلاعات لازم را به دست آورید. به نظر شما چگونه می توان از پرورش جوجه های گوشتی سود بهتر و بالاتری برد؟ برای موفقیت بیشتر در تجارت خود، باید تکنیک های افزایش وزن جوجه های گوشتی را بدانید.

تکنیک های افزایش وزن مرغ گوشتی


3 راهکار برای افزایش وزن مرغ گوشتی


برای کسب سود بیشتر در پرورش مرغ گوشتی باید با استفاده از تکنیک های مختلف وزن این پرنده را افزایش داد. در این کسب وکار ، میزان کیفیت و وزن گوشت است که درآمد شما را تغییر میدهد .هر چه وزن یک مرغ گوشتی بالاتر باشد، سود بیشتری می توانید داشته باشید اما چگونه می توان به این امرمهم دست یافت؟ برای پاسخ به این سوال 3 راهکار برای افزایش وزن جوجه های گوشتی ارائه کرده ایم.


1- انتخاب نژاد مرغ گوشتی مناسب


نژاد مرغ گوشتی تأثیر بسزایی در افزایش یا کاهش وزن آنها دارد. شما باید بهترین نژاد را برای پرورش انتخاب کنید. زیرا اگر از نژادهایی که قدرت رشدضعیفی دارند استفاده کنید، نمی توانید بازدهی خوبی از کسب و کار خود به دست آورید. به همین دلیل توصیه می شود از نژادهای اصلاح شده برای پرورش مرغ گوشتی استفاده کنید.
برخی از نژادهای اصلاح شده و مناسب مرغ گوشتی که برای پرورش در کشور ما مورد استفاده قرار می گیرند، نژادهای پلاس، راس و کاب هستند. این نژادهای مرغ گوشتی قدرت رشد بالاتری دارند و می توانید به سرعت وزن آنها را افزایش دهید و با توجه به تغذیه آنها بیشترین سود را به دست آورید. پس فراموش نکنید که قبل از شروع پرورش مرغ گوشتی، باید به دنبال بهترین نژاد باشید.

2- تهیه تغذیه ایده آل مرغ گوشتی


یکی دیگر از راه های افزایش وزن مرغ گوشتی که می تواند مستقیماً بر سود شما تأثیر بگذارد، تغذیه مناسب است. درست مانند ما انسان ها، پرندگان برای رشد به غذا نیاز دارند. برخی از پرورش دهندگان به اشتباه فکر می کنند که آب و نان ریزشده برای تغذیه جوجه ها کافی است. اما باید بدانید که لازم است بااستفاده از مواد مغذی، ویتامین و انرژی مورد نیاز را به بدن پرنده برسانید .
به نظر شما برای تغذیه جوجه های گوشتی برای افزایش وزن از چه موادی می توان استفاده کرد؟ توصیه می کنیم برای تغذیه این پرندگان از: پودر ماهی، گندم، سویا، تخم پنبه، ذرت و کنجاله استفاده کنید. هر یک از این مواد می تواند پروتئین، اسیدهای آمینه و انرژی مورد نیاز گله های گوشتی را برای افزایش وزن فراهم کند. اما نحوه بودجه بندی خوراک مرغ در افزایش وزن موثر است. به همین دلیل لازم است از متخصص تغذیه کمک بگیرید.


3- دسته بندی پرندگان


یکی از تکنیک های منحصر به فردی که تعداد کمی از پرورش دهندگان با آن آشنا هستند تقسیم جوجه های گوشتی در حین تغذیه است. بسیاری از پرورش دهندگان همه جوجه های خود را در یک مکان به طور همزمان تغذیه می کنند. در این مدت جوجه های ضعیف و کوچک همراه با جوجه های بزرگتر تغذیه می شوند. این نوع تغذیه جوجه های بزرگتر را تشویق می کند تا دان بیشتری بخورند و از خوردن دان توسط جوجه های کوچکترجلوگیری می کند. با این اوصاف، جوجه ها نمی توانند به طور هماهنگ به وزن مطلوب دست یابند. حتی در برخی موارد به دلیل کاهش وزن از بین می رود.
برای جلوگیری از بروز این نوع رفتار، استفاده از تکنیک طبقه بندی ضروری است. جوجه های گوشتی هنگام ریختن دان باید بر اساس اندازه وجثه دسته بندی شوند. این تکنیک می تواند باعث افزایش وزن جوجه های گوشتی و کاهش تلفات جوجه های کوچکتر شود. پس از این تکنیک برای افزایش وزن جوجه های گوشتی در پرورش خود استفاده کنید.

اولین دیدگاه را بنویسید

نوزده − 5 =