قیمت تجهیزات مرغداری

اگر می خواهید بدانید تجهیزات مرغداری چیست؟ باید گفت برای راه اندازی مرغداری باید لوازم و تجهیزات مختلفی تهیه شود.
همانطور که قبلا ذکر شد،دانخوری، آب خوری، تهویه مطبوع یا هواکش، پنجره اینلت یا دریچه ورودی هوا و جت هیتر ازجمله وسایل ضروری هستند که باید در این سالن ها استفاده شوند.
نحوه نصب، راه اندازی و استفاده از این دستگاه ها اغلب توسط شرکت های سازنده به مشتریان محصول آموزش داده می شود.
جدیدترین تجهیزات مرغداری
جدیدترین تجهیزات مرغداری را می توان در انواع فروشگاه ها، مراکز فروش و نمایندگی های معتبر فروش محصولات مرتبط با صنعت طیور یافت. تجهیزات مرغداری شامل موارد زیر می باشد:
آبخوری
دان خوری
دریچه یا پنجره هوادهی اینلت
هواکش
پد سلولزی
قفس مرغداری
جت هیتر
کفپوش مرغداری
که هر کدام از آنها انواع مختلفی دارند که بسته به عملکردشان در مرغداری استفاده می شود.
آبخوری
آبخوری برای تامین آب آشامیدنی سالم و بدون آلودگی استفاده می شود.
آبخوری ها  به طور کلی به دو دسته تقسیم می شوند:
آبخوری دستی
آبخوری اتوماتیک
ابخوری مرغ عمدتاً در مرغداری های سنتی که آب آشامیدنی لوله کشی در دسترس نیست استفاده می شود و برای جوجه های درسنین پایین استفاده می شود.
ازآبخوری های اتوماتیک در مرغداری های صنعتی استفاده شود. از آنجایی که کاسه های آبخوری دستی در بستر وجود دارد، لذاتمیز نگه داشتن آنها ورعایت بهداشت بسیار مهم است.
انواع آبخوری دستی
آبخوری دستی تشتی
آبخوری دستی ناودانی
آبخوری دستی استوانه ای
آبخوری دستی مخروطی

اگر می خواهید بدانید که نحوه قرار گرفتن آبخوری در مرغداری چگونه است؟ بهتر است بدانید که در بستر باید به جایگاه و فواصل آب خوری ها دقت نمود به صورتی که باعث پایین آمدن تحرک طیور شود، چون تحرک هر چه بیشتر موجب مصرف انرژی و پایین آمدن وزن طیور می شود.

انواع آبخوری اتوماتیک(خودکار)

آبخوری اتوماتیک فنجانی

آبخوری اتوماتیک نیپل

آبخوری اتوماتیک سیفونی

آبخوری اتوماتیک ناودانی
دان خوری

دان خوری ها یکی از ابزارهای مورد استفاده در پرورش مرغ می باشد. این دان خوری ها به انواع مختلفی تولید می شود و در بازار موجود است. انواع کلی دان خوری به شرح زیر است:
دان خوری دستی
دان خوری اتوماتیک
دان خوری های دستی به گونه ای طراحی شده اند که نیازبه نیروی انسانی پر می شوند. از این نظر، با هزینه برای نیروی کار همراه خواهد بود.
انواع دان خوری دستی
دان خوری دستی ناودانی
دان خوری دستی استوانه ای
انواع دان خوری اتوماتیک
دانخوری اتوماتیک ناودانی زنجیره ای
دان خوری اتوماتیک لوله ای بشقابی
دریچه یا پنجره هوادهی ایلنت
در سالن های مرغداری از پنجره ایلنت برای تهویه هوا و تهویه سالن ها استفاده می شود. دریچه یا پنجره ایلنت در سایزهای مختلف تولید و به بازار عرضه می شود. بسته به فصل و نوع آب و هوا می توان پنجره  ایلنت را با توجه به انواع تهویه مورد نیاز در سالن تنظیم کرد.
انواع تهویه
تهویه انتقالی (بهار و پاییز)
تهویه تونلی (تابستانی)
تهویه حداقلی(زمستانه)
تهویه به کمک پنجره یا دریچه ایلنت هوای مطبوع و یکنواخت سالن را فراهم می کند.
هواکش مرغداری
از هواکش مرغداری برای کنترل و خروج هوای آلوده وگازهای موجوددرسالن مرغداری استفاده می شود. هواکش ها در اندازه های مختلفی طراحی و ساخته می شوند که بسته به متراژ در ساختمان های مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. دمای محیط و تراکم جوجه ها در تعیین تعداد هواکش در سالن لحاظ می شود.
پدسلولزی
یکی از جدیدترین تجهیزات مرغداری که برای تهویه سالن های مرغداری استفاده می شود، پد سلولزی است.
پد سلولزی از ورقه های نازک و موج دارکاغذ گرافت با خاصیت جذب بالا تشکیل شده است. پد سلولزی به دلیل شکل هندسی و منظمی که دارد باعث پخش شدن یکنواخت آب درخود میشود.حرکت هوا در بالای لایه خیس پد باعث  تبخیر حداکثری آب و در نتیجه خنکای بالایی را ایجاد می نماید.

سخن پایانی

تجهیزات مرغداری از مهم ترین وضروری ترین موارد در پرورش مرغ میباشد لذا برای خرید باید حداکثر دقت لازم را داشت واز متخصصان این حیطه برای خرید راهنمایی های لازم را گرفت تا بتوانید بهترین ومقرون به صرفه ترین لوازم را برای مرغداری خود انتخاب کنید تا بتوانید سود عالی از این صنعت به دست آورید .لازم به ذکر است که قیمت تجهیزات متغیر بوده ونمیتوان قیمت واحد وثابتی را برای آن ها درنظر گرفت به همین دلیل قبل از خرید هرگونه تجهیزات توصیه میشود از چندین محل معتبرقیمت گرفت وپس انتخاب کرد.    

اولین دیدگاه را بنویسید

19 − 2 =