مرغ دورگه گلپایگانی

مرغ دورگه گلپایگانی جزو مرغ های بومی و اصلاح نژاد شده است که می توانید از آن برای پرورش مرغ گوشتی و مرغ تخمگذار استفاده کنید.کسانی که به دنبال کسب سود از پرورش مرغ هستند، معمولا نزدیک ترین و راحت ترین گزینه مرغ دورگه گلپایگانی است. زیرا هر دومورداز پرورش مرغ هارابه راحتی میسرمیکند. اگر از جمله کسانی هستید که می خواهید جوجه گلپایگانی را ازصفرتاصد بشناسید و به پرورش جوجه گلپیگانی روی بیاورید، توصیه می کنیم تا پایان مقاله با ما همراه باشید. در این مقاله شما را به طور کامل با این نوع مرغ و نژاد آن آشنا می کنیم.

ویژگی های مهم مرغ گلپایگانی

جوجه گلپایگانی را می توانید در رنگ های مختلف خاکستری، طوسی، قهوه ای، سفید و مشکی مشاهده کنید. مرغ گلپایگانی از تغییراصلاح نژاد لوهمن آلمانی و نژاد بومی ایرانی به وجود می آید. مرغ گلپایگانی جزو مرغ های دورگه است. این نژاد از مرغ می تواند تا 210 تخم در هر فصل تخمگذاری کند. پرورش دهندگان مرغ می توانند با ارائه یک جیره غذایی استاندارد و منابع غذایی با پروتئین بالا، تولید تخم مرغ را به طور چشمگیری افزایش دهند.
مرغ گلپایگانی علاوه بر تخم گذاری بالا، وزن گیری بالایی دارد و می توان از آن به عنوان پرورش مرغ گوشتی نیزاستفاده کرد. می توانید از این نژاد شروع به پرورش مرغ کنید. ابتدا در فصل تولید مثل به صورت مرغ تخمگذارقابل استفاده بوده و پس از پایان تخم گذاری به صورت جوجه گوشتی به فروش می رسد. در این صورت می توانید به سودآوری بالایی در بازار دست پیدا کنید و به طور موثر از تمام محصولات مرغ استفاده کنید.

شرایط آب و هوایی مناسب برای پرورش مرغ گلپایگانی

مرغ گلپایگانی یکی از رایج ترین نژادهای مرغ است که در مرغداری های سراسر ایران مورد استفاده قرار می گیرد. این مرغ دارای سازگاری بالایی بوده و در مناطق مختلف از جمله شرایط آب و هوایی گرم و سرد می تواند به رشد خود ادامه دهد و محصولات مورد نظر را به راحتی تولید کند. اگر در استان های شمالی یا جنوبی زندگی می کنید، می توانید از مرغ گلپایگانی به عنوان پرورش مرغ محلی استفاده کنید.

what came first the chicken or the egg gettyimages a0048 000156 chickenegg web 1

نحوه پرورش مرغ گلپایگانی

همانطور که در ابتدای مقاله ذکر شد، روش های مختلفی برای پرورش مرغ دورگه گلپایگانی وجود دارد و برای پرورش این نژاداز مرغ دو روش وجود دارد: پرورش مرغ تخمگذار و پرورش مرغ گوشتی. با هر دو روش می توانید سودهای کلانی به دست آورید. توجه داشته باشید که اگر رژیم غذایی مناسب و شرایط مورد نظربرای رشد را برای آنها فراهم کنید می توانید از هردوصورت از این گونه استفاده کنید.
نژاد مرغ گلپایگانی از 7-5 ماهگی شروع به تخم گذاری می کند و پس از این مدت می توانید به فکر فروش محصول خود باشید. اگر یک مرغ گوشتی پرورش دهید، پس از گذشت دوتاسه ماه می توانید آن را در بازار بفروشید. اگر می خواهید از پرورش این پرنده حداکثر بهره سود را ببرید، حتما به نکات زیر به خوبی توجه کنید.


مدیریت صحیح


یکی از مواردی که می تواند بر کسب و کار شما تأثیر بگذارد، مدیریت صحیح ودرست درحین انجام کار است. باید شرایطی را فراهم کنید تا نژاد گلپایگانی به بهترین شکل ممکن خود راپیگیری کند و محصولاتی  با کیفیت ارائه دهد. زمانی که تغذیه، دما و رطوبت را در محیط ایده آل برای این مرغ فراهم می کنید، می توانید کنترل مناسبی برمحیط داشته باشید. در ادامه هر مورد را تحلیل خواهیم کرد.


تجهیزات مورد نیاز برای پرورش مرغ گلپایگانی


برای اینکه بتوانید مرغ گلپایگانی را به بهترین نحو پرورش دهید نیاز به تجهیزات مدرن و استاندارد دارید. کسانی که دوست دارند به روشی ساده مدیریت کنند وسود آوری زیادی راتجربه کنند معمولاً تجهیزاتی مانند قفس مرغ، تجهیزات سرمایشی وگرمایشی مانند هیتر و کولر، تهویه هوا، دماسنج، رطوبت سنج و تجهیزات عمومی مثل دان خوری و آبخوری را خریداری می کنند. درنهایت باید گفت که یک تجارت خوب نیازمند تجهیزات استاندارد و دانش لازم است.

کلام پایانی

دراین مقاله سعی کردیم به معرفی مرغ دورگه گلپایگانی بپردازیم .امیدواریم توانسته باشیم درزمینه مرغ دورگه گلپایگانی اطلاعات لازم را دراختیار شما خوانندگان عزیز قرار داده باشیم تا بتوانید مطالب گفته شده را در کسب وکار خود عملی ساخته وکسب وکار خود را رونق بخشید

اولین دیدگاه را بنویسید

یک × 4 =