هزینه راه اندازی مزرعه مرغ تخمگذار

هزینه راه اندازی مزرعه مرغ تخمگذار اولین چالش در پرورش مرغ تخمگذار است. بر کسی پوشیده نیست که گوشت و تخم مرغ در کشور عزیز ایران زیاد مصرف می شود. بنابراین بسیاری از هموطنان دوست دارند این پرنده را به صورت سودآور پرورش دهند. با توجه به این واقعیت که گوشت و تخم مرغ تقاضای زیادی دارد، پرورش جوجه می تواند یک تجارت بسیار سودآور و سازنده باشد. افرادی که این کار را راه اندازی می کنند به خوبی می دانند که پرورش جوجه ها به دو صورت مرغ تخمگذار و مرغ گوشتی انجام می شود. افرادی که پرورش جوجه ها را انتخاب می کنند، دوست دارند با فروش تخم مرغ و عرضه آن سود کسب کنند. هزینه راه اندازی مزرعه اولین انتخابی است که به این ایده ها مربوط می شود.
در این مقاله، تمام گزینه‌هایی را که هزینه‌های شما را ساده می‌کنند بررسی می‌کنیم. خواندن این مقاله 6 دقیقه طول می کشد.
گزینه هایی که منجر به هزینه راه اندازی یک مزرعه مرغ تخمگذار می شود
گزینه های زیادی وجود دارد که می تواند در هزینه های شما در پرورش طیور صرفه جویی کند. این گزینه ها عبارتند از:
1- کسب مجوز
2- محل مناسب برای ساخت مرغداری
3- ساختمان مرغداری
4- تجهیزات و لوازم مورد نیاز برای پرورش مرغ تخمگذار
5-آب، برق، گاز، تلفن
6- وسایل نقلیه
7-غلات و آب
8- پزشکی
9- و غیره
مجوز نگهداری جوجه و جوجه سازی بگیرید
اگر می خواهید از ابتدا مزرعه مرغ خود را بسازید، ابتدا باید مجوز بگیرید و مکانی را برای ساخت آن انتخاب کنید. پس از انتخاب زمین، می توانید یک مزرعه مرغداری از مرغ های تخمگذار خود بسازیدکه برای شما هزینه زیادی خواهد داشت. هزینه های کلان باعث کاهش سود شما می شود. ساخت یک مرغداری و به دست آوردن زمین ممکن است 50 تا 60 درصد از سرمایه اولیه شما را بگیرد. اگر نتوانید این هزینه ها را به خوبی کنترل کنید، مطمئناً کسب و کار شما شکست خواهد خورد. در این مواقع توصیه می کنیم فضا را اجاره کنید .در مقاله زیر تجهیزات لازم را برای شما خواهیم گفت. با ما همراه باشید تا بهترین گزینه ها برای کاهش هزینه های پرورش جوجه ها را به شما معرفی کنیم.
تجهیزات مورد نیاز برای راه اندازی مرغداری
با استفاده از قفس می توانید هزینه نگهداری مرغ تخمگذار را به میزان قابل توجهی کاهش دهید. توجه داشته باشید که قفس شرایط لازم را برای جلوگیری از خرج کردن هزینه ها در اختیار شما قرار می دهد. با استفاده از قفس می توانید هزینه راه اندازی مرغداری را کاهش دهید و راحتی مدیریت را در کسب و کار خود احساس کنید. به یاد داشته باشید که مرغ در قفس راحت تر است.
چرا قفس؟
قفس نه تنها هزینه های شما را کاهش می دهد. همچنین آسان ترین مدیریت را در کسب و کار به شما می دهد. یک ظرف در زیر قفس برای فضولات، تمیز کردن فضولات پرندگان را آسان تر می کند. این ویژگی محیط رشد را سالم می کند. قفس مرغ های تخمگذار در منطقه پراور صنعت شیب کمی دارد که اجازه می دهد تا تخم ها وارد یک چاهک مخصوص تخم مرغ پس از تولید شوند وتخم مرغ برای شما آماده است. آماده سازی قفس برای مرغ های تخمگذار نیاز به هدر رفتن کود و آب را از بین می برد. عدم وجود کار دستی یکی از مزایای قفس برای مرغ های تخمگذار است.
سایر تجهیزات لازم که باعث  کاهش هزینه در تهیه مرغ می شود
از دیگر وسایلی که برای پرورش مرغ تخمگذارمیتواند هزینه برباشد می توان به سیستم های گرمایشی و سرمایشی، سیستم های گرمایشی، سیستم های تهویه، سیستم های دما و رطوبت اشاره کرد.
تجهیزات مورد نیاز برای راه اندازی مزرعه مرغ تخمگذار
اگر تمایلی به استفاده از قفس ندارید، باید از تجهیزاتی مانند آسیاب، میکسر، آسانسور، گرمایش، برق، سیستم های گرمایشی و سرمایشی، خطوط آبخوری و تغذیه، سیستم های تهویه، سیستم های روشنایی و تجهیزات کنترلی استفاده کنید. که این گزینه ها می تواند هزینه راه اندازی مزرعه مرغ شما را به میزان قابل توجهی افزایش دهد.درنهایت توصیه میشود که قبل از تاسیس کاملا تحقیق کرده تا بتوانید مزرعه خود را با بالاترین کیفبت راه اندازی کنیدوبه کسب درآمد برسید که البته این نیازمند کمک گرفتن از متخصصان خبره می باشد.

اولین دیدگاه را بنویسید

نوزده − 15 =