پرورش مرغ گوشتی درسالن کوچک

پرورش مرغ گوشتی درسالن کوچک  موضوعی است که به آن  می پردازیم. پرورش مرغ گوشتی در سالن های کوچک میتواند هزینه کمی را به همراه داشته باشد. با دراختیارداشتن مینی سالن ها  می توانید تمام وسایل مورد نیاز برای پرورش جوجه ها را در فضایی کوچک در اختیار داشته باشید. بعد از تهیه مینی سالن ها مرحله بعدی خرید جوجه است. اکنون می توانید به راحتی جوجه های مورد نظر را در مینی سالن مورد نظر خود پرورش دهید. برای پرورش جوجه های گوشتی چه شرایطی لازم است؟ اگر می خواهید نحوه پرورش جوجه گوشتی را در یک اتاق نشیمن کوچک یاد بگیرید، توصیه می کنیم تا پایان مقاله با ما همراه باشید. خواندن این مقاله 7 دقیقه طول می کشد.
ظرفیت مینی سالن برای پرورش مرغ گوشتی
به طور معمول می توانید 1300 جوجه گوشتی را در مینی سالن ها پرورش دهید. احتیاط در تهیه مینی سالن ها مهم است زیرا مینی سالن ها به 2 نوع پرورش مرغ گوشتی یا مرغ تخمگذار تقسیم می شوند. تفاوت اصلی این دو سالن در کف آنهاست. معمولاً مینی سالن های کوچک مخصوص پرورش مرغ های تخمگذار با شیب همراه است تا تخم مرغ را از قفس جدا شود. ظرفیت هر مینی سالن بسته به مشخصات مرغ متفاوت خواهد بود.
تجهیزات مورد نیاز برای پرورش جوجه های گوشتی در سالن کوچک
به خاطر داشته باشید که وجود تجهیزات استاندارد در مینی سالن هایی که برای پرورش مرغ گوشتی در نظر گرفته اید می تواند کارایی شما را تا حد زیادی افزایش دهد. در ادامه به موارد بیشتری از این تجهیزات و امکانات اشاره خواهیم کرد.
کانتینر با بدنه عایق
یکی از مهمترین وسایل برای پرورش مرغ گوشتی در سالن کوچک استفاده از کانتینر با بدنه عایق ودانسیته بالا است. این کانتینر معمولاً محیط پرورش جوجه ها را به راحتی فراهم کرده و آنها را به سطح استاندارد می رساند.
تهویه هوشمند
تهویه هوشمند به شما کمک می کند تا تهویه سالن را بسته به آب و هوا به حد نرمال برسانید. کولرهای غیر هوشمند چنین ظرفیتی ندارند و برای ورود و خروج هوا باید سختی زیادی کشید.
تصفیه هوا

با توجه به اینکه محل زندگی مرغ ها می تواند با آلودگی هوا همراه باشد و یا هوایی که وارد فضای پرورش آنها می شود آلودگی داشته باشد در نظر گرفتن تهویه هوا می‌تواند ضروری و کارساز باشد.
سیستم گرمایش و سرمایش
البته با توجه به تغییرات فصلی آب و هوا، داشتن سیستم گرمایشی و سرمایشی در یک سالن کوچک می تواند بسیار کارآمد باشد. سیستم گرمایشی از یخ زدگی و سرد شدن مرغ های گوشتی جلوگیری می کند و سیستم سرمایشی از استرس گرمایی درمرغ ها جلوگیری می کند.
نور
مرغ های گوشتی برای رشد مطلوب به 16 ساعت نور در روز نیاز دارند. برای تامین این میزان نور برای جوجه های گوشتی خود باید سالن جوجه های گوشتی خود را با نور مناسب راه اندازی کنید. استفاده از پروژکتور و لامپ بسته به حجم سالانه در این مواقع می تواند کارساز باشد.
دانخوری وآبخوری
برای رساندن دان و آب به مرغ گوشتی باید سیستم دان وآبخوری داشته باشید. این سیستم از هدر رفتن آب جلوگیری می کند.

قفس

مهمترین ابزار برای پرورش مرغ گوشتی در سالن کوچک ، قفس است. قفس ها باید با توجه به استانداردهای روز دنیا طراحی شده باشند تا بتوانند نیازهای جوجه مرغ گوشتی را به خوبی فراهم سازند. فضای پاکیزه، مدیریت دان و آب، عدم گسترش بیماری و عدم نیاز به نیروی کار به صورت شبانه‌روزی از مزایای قفس مرغ به شمار می‌رود. با استفاده از قفس میتوانید این مزایا را نصیب خود و کسب و کارتان کنید.

چرا پرورش مرغ گوشتی در سالن کوچک را انتخاب کنیم؟

سالن های کوچک نسبت به سالن های بزرگ از مزیت های فراوانی برخوردار هستند. یکی از این مزیت ها راه اندازی آسان نسبت به سالن های بزرگتر است. از دیگر مزایای آن می توان به هزینه حمل و نقل پایین، حمل و نقل آسان و هزینه تمام شده کمتر اشاره نمود.

مزیت های پرورش مرغ گوشتی در سالن کوچک نسبت به روش سنتی

به طور قطع پرورش مرغ گوشتی در سالن کوچک نسبت به روش سنتی از مزایای بسیار زیادی برخوردار است. یکی از این موارد  سیستم تهویه در فضای داخلی سالن است. در روش سنتی نمی توانید فضای داخل سالن را به‌خوبی تهویه کرده و استانداردهای موجود را بدست آورید.

 دومین مورد ، مصرف انرژی بیش از اندازه است. در روش های سنتی برای اینکه بتوانید دما و رطوبت محیط مورد نظر را به خوبی فراهم کنید باید سیستم گرمایش و سرمایش بسیار زیادی را به کار بگیرید. اما با استفاده از مینی سالن پرورش مرغ گوشتی، سیستم گرمایشی و سرمایشی با توجه به نوع نیاز طراحی خواهد شد.

مزیت بعدی پرورش مرغ گوشتی در سالن کوچک نسبت به روش سنتی کاهش بیماری است. با توجه به اینکه مینی سالن پرورش مرغ از تردد کمتری برخوردار است بیماری کمتری نیز به سایر مرغ ها سرایت خواهد کرد. با استفاده از این تکنیک می توانید از گسترش بیماری در مرغ های گوشتی جلوگیری نمایید. فضاهای مختلف مینی سالنها به راحتی ضدعفونی می‌شوند و از ورود باکتری و عوامل بیماری زا به آن جلوگیری خواهد شد.

اولین دیدگاه را بنویسید

دو × پنج =